.: Menu :.


Dla Agroturystów
Dla Agrogospodarstw

Zgłoszenie online
Formularz zgłoszeniowy
Warunki współpracy
Prezentacja podstawowa (przykł.)
Prezentacja rozszerzona (przykł.)

Wyszukiwarka
Opisy regionów

Góry Świętokrzyskie
Ziemia Kłodzka
Roztocze

Legenda
Instrukcja obsługi
Ciekawe imprezy
Opinie i rady
Tabela odległości
Linki
Kontakt

Administracja

 
 

Gospodarstwo Agroturystyczne Samotnia

Opis okolicy

Położenie Cichej Wsi w pobliżu trzech dużych, czystych jezior, wsród lasów, czyni z niej niezwykle atrakcyjne miejsce do spędzania urlopów oraz krótszych wypadów weekendowych. Oddalenie od ruchliwych tras komunikacyjnych powoduje, że jest tu cicho i spokojnie.

Latem w lesie jest obfitość jagód i poziomek, jesienią zaś można zrobić zapasy grzybów na cały rok. Gospodarze zapewniają możliwość ich suszenia. Gospodarstwo leży w pobliżu bardzo malowniczego przełomu rzeki Biała.

Około 1,5 km od gospodarstwa znajduje się rezerwat Torfowisko z wytyczoną dokładnie opsaną ścieżką dydaktyczną. W drodze do rezerwatu można obejrzeć jedną z najstarszych sosen w Polsce - Pomnik Przyrody.

Wielbiciele Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego mogą się wybrać na rowerową wycieczkę do leśniczóki Pranie, do której wiedzie szlak przebiegający tuż obok gospodarstwa. W leśniczówce znajduje się muzeum poety a w lecie odbywają się plenerowe przedstawienia Teatrzyku Zielona Gęś.

Jadąc do Prania, warto odwiedzić niewielką kapliczkę z mającym własną legendę obrazem anonimowego artysty.

Traperzy w oklicznych lasach mogą znaleźć pozostałości fortyfikacji z czasów napoleońskich. Można również znaleźć wejścia do lochów, lecz nie należy się w nie zapuszczać bez lokalnego przewodnika, gdyż bywa to niebezpieczne.

Zmotoryzowany turystom polecamy znajdujące się w odległości 30 km największe w Polsce Muzeum Zabawek. Przy muzeum można kupić piękne, ręcznie wykonane zabawki. Zarówno dzieci jak i kolekcjonerzy na pewno znajdą tutaj coś dla siebie.

W okolicy znajdują się też:

  • Ruiny krzyżackiej warowni, w których kręcono niektóre sceny do filmu Krzyżacy
  • Ruiny zamku, którego historia posłużyła Fredrze za wzór podczas pisania "Zemsty"